İstanbullular, Ramazan Bayramı namazı için kentteki tarihi ve büyük camilere akın etti.


Vatandaşlar, sabah saatlerinde Ayasofya-i Kebir Camii ile Eyüp Sultan, Süleymaniye, Sultanahmet, Büyük Çamlıca ve Taksim olmak üzere kentteki camileri doldurdu.


Sabahın erken saatlerinden itibaren camiye gelenler Kurban Bayramı’nı burada karşıladı. İstanbul’un farklı bölgelerinden gelenler ile yerli ve yabancı çok sayıda turist, bayram namazını, kentteki büyük ve tarihi camilerde kıldı.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı


İç kısımlarda yer kalmayınca bazı vatandaşlar cami avlusunda namazlarını eda etti. Namazın ardından caminin avlu ve bahçesinde bir araya gelen cemaat bayramlaştı.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı


Kadınlar da camilerde kendilerine ayrılan alanda namazlarını kıldı. Namazın ardından İslam alemi için dualar edildi. Bayram namazı öncesi Büyük Çamlıca Camisi’nin dijital mahyasına, `Elveda` yazısı yansıtıldı. Öte yandan, bayram namazı nedeniyle camilerin önlerindeki araç yoğunluğu nedeniyle vatandaşlar avluya girmekte zorlandı.


Ankara


Başkent’in simge mekanlarından biri olan Kocatepe Cami’nde Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte kılınan bayram namazı, Ankara’nın dört bir yanından gelen yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı


Bayram namazını eda etmek için camiye gelen vatandaşlar tebessüm ettiren dilek ile karşılaştı. Bayram Namazı için Kocatepe Camii’ne gelen bir vatandaşın `Dua edin onunla evleneyim` yazılı çikolata kutusu görenleri gülümsetti.


Ankara’da gerçekleşen bayram namazının coşkusu ve birlik atmosferi, Ramazan Bayramı’nın manevi değerlerini yansıtan görüntü oluşturdu. Vatandaşlar bayram namazlarını kıldıktan sonra bayramlaştı.

Ayasofya ve Kocatepe'de bayram namazı

Paylaşmak
2024 © Güncel Haberler. Her hakkı saklıdır.