Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muğla mitinginde konuştu.


“Muğla’ya yapılan her hizmette mührümüz var”


Muğla’ya yapılan her hizmette mührümüz var, damgamız var. Kendimi fahri Muğlalı olarak da görüyorum. Bu vesileyle geçtiğimiz mayıs ayındaki seçimlerde yüzde 34,5 oy oranı için tüm Muğlalılara teşekkür ediyorum.


“Biz bu ülkeyi 81 ilin tamamıyla kucakladık”


Biz bugüne kadar sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Alt yapı eksikleri gidermek için çalıştık, ülkemizi 21 yılda 3 kat büyüttük. Hiç kimseyi hiçbir zaman ötekileştirmedik. Her kesimden vatandaşımızın tamamını kucakladık, tamamına hizmet ettik. Kürt kardeşlerimizin hakkını da biz savunduk. Ege’ye de Doğu Anadolu’nun her karışına da yatırımları biz götürdük. Biz bu ülkeyi 81 ilin tamamıyla kucakladık. Türkiye’yi önce 2023 hedefleriyle sonra da Türkiye Yüzyılı hedefleriyle biz buluşturduk. 


“Engelledikleri projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar”


Bir çeyrek asır öncesinin Muğlasını gözlerinizin önüne getirin bir de şimdiki Muğla’yı. Asırlık fark göreceksiniz. Muğla şimdi dünyanın gözbebeği gelmiş bir şehre dönüşüyor. Yine de Muğla hak ettiği yerde değildir. Bu şehrin büyükşehir belediyesini 25 yıldır yöneten zihniyettir. Kendisi hiçbir şey üretmeyip köy görünümünde tutanlar, projelerimizi engellemek için de ellerinden geleni yapmışlardır. Muğla Büyükşehir Belediyesi, yargı yoluyla çok sayıda projeyi engelledi. Engelledikleri projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar. 25 yıldır Muğla’yı köy görünümünde tutanlar bizi eleştiriyor. Muğla, Antalya’nın gerisinde kaldıysa sebebi bu zihniyettir. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aydın hocamızı aday gösterdik. Sadece bu tercih bile hak ettiği eserlere kavuşturma konusundaki açık ifadesidir. 


 


“31 Mart’ta milli iradenin bayramını yaşayacağız”


Şu anda karşımdaki katılımın rakamı 50 bin. Ramazan ayının rahmetli ve bereketli iklimine yaklaşıyoruz. İnşallah beraberce bayramdan önce 31 Mart’ta milli iradenin bayramını yaşayacağız. 31 Mart’ta Türkiye’yi gerçek belediyecilikle buluşturacağız. Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır yeni bir kalkınma hamlesinin startını inşallah sizlerle birlikte sandıkta vereceğiz.


 


“Muğla’ya 122 milyar liralık kamu yatırımı yaptık”


Türkiye’yi 21 yıldır eser ve hizmet siyasetiyle yönetirken Muğlamıza verdiğimiz sözü tutmak için de gece gündüz çalıştık. İktidara geldiğimiz günden bu yana 122 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. 11 bin 157 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. Şimdi de Muğla-Bodrum ve Fethiye’ye yeni spor tesisleri kazandırmak için çalışıyoruz. İhtiyaç sahiplerine 4 milyar liralık kaynakla destek olduk. 15 hastanenin de aralarında olduğu 40 sağlık tesisi inşa ettik. Muğla’nın içme suyunu garanti altına aldık. 145 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık, 18 bal ormanı kurduk.


“Muğla’ya 5 yeni baraj inşa ediyoruz”


2 bin 303 konutun yapımına da devam ediyoruz. Orman yangınlarının ardından 21 köy evi inşa ederek hak sahiplerine teslim ettik. Muğla’da 4 bin 455 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. Ulaştırmada 90 kilometreden aldığımız yolu 463 kilometreye çıkardık. Geçen yıl 5,5 milyon kapasitesine ulaşan Dalaman Havalimanı’nı yeniledik.  Fethiye ve Marmaris Körfezi’nin balçıktan temizlenmesi için gönderdiğimiz 2 adet tarama ve dip temizleme gemisi dün itibarıyla bölgeye ulaştı, çalışmalarına bu hafta başlıyor. Muğla’da 60 bin dekar arazinin daha sulanmasına hizmet edecek 5 yeni baraj inşa ediyoruz. Menteşe, Yatağan, Ula ve Bayır’a doğal gaz arzı sağladık. Önümüzdeki dönemde de Milas, Ortaca, Seydikemer’e doğal gaz arzını sağlamayı planlıyoruz.


“Muğla sandıkları patlatarak bize güvenini ortaya koyacaktır”


Yerel yönetimlerde de 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı güven alırsa bizi tutana aşkolsun. Biz de tüm gücümüzle Muğla’yı daha güzel bir geleceğe hazırlayacağız. Muğla sandıkları patlatarak bize güvenini ortaya koyacaktır. 


“Milletimizin huzuruna kimse kast edemez”


Muğla terör örgütü PKK yüzünden yüzlerce evladını şehit olarak toprağa verdi. İstikrarı bozmak isteyenler terör örgütlerini harekete geçirdi. 15 Temmuz’un ardından terörle mücadelemizi sadece kendi topraklarımızda değil terörün kaynağında yürüteceğimizi ilan ettik. Teröristleri Gabar’da, Tendürek’te, Cudi’de mağaralara gömdük. Milletimizin huzuruna kimse kast edemez. Yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından ilçe belediye başkan adaylarını da tanıttı.


Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday: Aydın Ayaydın


Bodrum: Mehmet Tosun


Dalaman: Muhammet Karakuş


Datça: Feyzullah Gülada


Fethiye: Muhammet Kökten


Kavaklıdere: Mehmet Demir,


Köyceğiz: Kamil Ceylan


Marmaris: Serkan Yazıcı


Menteşe: Şadi Ballı


Milas: Rüştü Yiğitkaya


Ortaca: Alim Uzundemir


Seydikemer: Bayram Önder Akdenizli 


Ula: Özay Türkler


Yatağan: Mustafa Toksöz

Paylaşmak
2024 © Güncel Haberler. Her hakkı saklıdır.