* ANTALYA: CHP’de İzmir ile birlikte aday krizi yaşanan Antalya için bu perşembe ya da cuma günü yapılması beklenen Parti Meclisi’nden (PM) karar çıkacağı belirtiliyor. Mevcut Başkan Muhittin Böcek’in yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eski milletvekili Çetin Osman Budak’ın da aralarında yer aldığı güçlü birçok adayın olduğu Antalya’da, yarışın Böcek ile Uysal arasında yoğunlaştığı belirtiliyor. Salon tartışması nedeniyle DEM Parti’nin hedefi olan Böcek’in kentteki siyasi dengeler nedeniyle yeniden adaylığının gündeme gelebileceğine dikkat çekilen kulislerde, “İzmir ile birlikte PM’nin en zorlu seçimlerinden biri de Antalya’da yaşanacak” değerlendirmeleri yapılıyor.

* MUĞLA: PM’de, AK Parti’nin Muğla’dan aday gösterdiği eski CHP’li Aydın Ayaydın’ın karşısına çıkarılacak ismin de ilan edilmesi bekleniyor.

YENİDEN SOYER Mİ?

* İZMİR: Mevcut Başkan Tunç Soyer’in yanı sıra çok sayıda adayın gündemde olduğu İzmir’de ise parti yönetiminin karar vermekte zorladığı belirtiliyor. Kulislerde, parti yönetiminin en çok anket ve saha araştırması yaptırttığı İzmir’de, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ekibinden Buğra Gökçe’nin adının gerilediği, eski Bornova Belediyesi Belediye Başkanı Olgun Atila’nın adının öne çıktığı belirtilirken, “Ancak çok sayıda adayın yarıştığı kentte tek bir isim üzerinde henüz uzlaşılamaması yeniden Soyer’in şansını arttırıyor” yorumları yapılıyor.

İMAMOĞLU ETKİSİ

İzmir’in yerel siyasi dengelerinin yanı sıra Genel Başkan Özgür Özel ve İmamoğlu’nun etkisinin de hissedilmesinin karar sürecini uzattığı yorumları yapılan kulislerde, “İzmir’de sadece büyükşehir değil bazı önemli ilçelerde de aday sıkıntısı yaşanıyor. Normalde bu hafta PM’de İzmir’in de gündeme gelip görüşülmesi bekleniyordu ancak gelişmeler İzmir adayının açıklanmasını sonraki toplantıya hatta şubat ayına da bırakabilir” değerlendirmeleri de yapılıyor.

ÇANKAYA SIKINTISI

* ÇANKAYA, KADIKÖY, BODRUM: Bazı büyükşehir ve illerin yanında Çankaya ve Kadıköy gibi CHP’nin güçlü olduğu bazı önemli ilçelerde de aday sıkıntısı yaşandığı belirtiliyor. Aynı sıkıntının Bodrum başta olmak üzere önemli sahil beldelerinde de yaşandığına dikkat çekilirken, yönetimin inisiyatif kullanmak istediği bu ilçelerden bazılarında İstanbul ekibinin de devreye girmesinin sıkıntıyı büyüttüğü yorumlarına yol açıyor. Kulislerde, bu yerlerin çoğunda aday açıklamalarının sonraki haftaya kalabileceği de konuşuluyor.

Paylaşmak
2024 © Güncel Haberler. Her hakkı saklıdır.